מחקרים

מחקר מצא: יעילות תוך 24 שעות עם טיפול באמגליטי למטופלים הסובלים ממיגרנה אפיזודית וכרונית

אמגליטי למניעת מיגרנות - סקירה של שלושה מחקרי פאזה 3

11.04.2021, 12:40

במחקר נמצא, בין היתר, כי טיפול עם אמגליטי הוביל לשיעור נמוך יותר של כאב ראש מיגרנוטי לעומת אינבו, כבר ביום הראשון לאחר ההזרקה.

אמגליטי הינו נוגדן מונוקלונלי חד-שבטי מואנש אשר נקשר ל-CGRP (calcitonin gene-related peptide), חלבון מפתח בפתוגנזה של מיגרנה. אמגליטי מאושר כטיפול מניעתי למיגרנות בחולים בגירים ונלקח פעם בחודש על ידי זריקה תת-עורית.

במאמר שפורסם בכתב העת Advances in Therapy חוקרים בחנו את משך הזמן עד תחילת השפעת הטיפול ומשך יעילות הטיפול עם אמגליטי באנשים הסובלים ממיגרנות אפיזודית וכרונית.

הנתונים לצורך המחקר נאספו משלושה מחקרי פאזה 3, כפולי סמיות ואקראיים בהשתתפות 1773 מטופלים עם מיגרנות אפיזודיות ו-1113 מטופלים עם מיגרנות כרוניות. המשתתפים חולקו ביחס של 2:1:1 לקבל אינבו, אמגליטי 120 מ"ג פעם בחודש לאחר מנת העמסה של 240 מ"ג או אמגליטי 240 מ"ג פעם בחודש*. תחילת ההשפעה של התרופה נקבעה לפי נקודת הזמן הראשונה בה התרופה הדגימה עליונות סטטיסטית על פני אינבו. שימור השפעת הטיפול הוערך על ידי השוואה בין שיעור המטופלים שקיבלו אינבו לעומת מטופלים שקיבלו אמגליטי והייתה להם תגובה של לפחות 50%. הפסקת השפעת הטיפול נקבעה על פני תקופה של ארבעה חודשים על בסיס שינוי במספר ימי המיגרנה החודשיים.

במחקר נמצא שטיפול עם אמגליטי הוביל לשיעור נמוך יותר של כאב ראש מיגרנוטי ביום הראשון לאחר ההזרקה לעומת אינבו. השפעת הטיפול נשמרה לאורך כל תקופת הטיפול המחקרי ובסיום המחקר עם סיום הטיפול, השפעתו חלפה בהדרגה ללא הופעת "ריבאונד" של כאבי ראש (rebound headaches). 

Onset of effect on day: Week 1  

Onset of effect by day: a Daily estimated proportions of patients with migraine headache days in week 1 of month 1 for EVOLVE-1, b EVOLVE-2, and c REGAIN. *P < 0.05; **P < 0.01; ***P < 0.001 vs placebo. ⌖Onset of effect analyses evaluated pooled GMB-treated patients vs placebo (as both GMB groups received 240 mg in the first month). GMB galcanezumab, N number of intent-to-treat patients, SE standard error

החוקרים מסכמים כי אמגליטי מהווה אפשרות טיפולית מבטיחה למניעת מיגרנות עם תחילת השפעה מהירה וממושכת, החולפת בהדרגה בסיום הטיפול.

מקור: 

Kuruppu, D.K., North, J.M., Kovacik, A.J. et al. Onset, Maintenance, and Cessation of Effect of Galcanezumab for Prevention of Migraine: A Narrative Review of Three Randomized Placebo-Controlled Trials. Adv Ther (2021). https://doi.org/10.1007/s12325-021-01632-x

*אמגליטי 240 מג פעם בחודש אינו מאושר בישראל.

Emgality Indication:

Emgality is indicated for the prophylaxis of migraine in adults who have at least 4 migraine days per month.

*For further information refer to the physician leaflet on MOH website

 

PP-GZ-IL-0208

 

נושאים קשורים:  מחקרים,  אמגליטי,  מיגרנה,  טיפול במיגרנה