קורונה בישראל

דרכון הקורונה: קופות החולים ינפיקו "תעודת מחלים" לבעלי נוגדנים לנגיף

התעודה תינתן למי שבדמו יימצאו נוגדנים לנגיף בבדיקה סרולוגית ותשמש את הנוסעים למדינות אדומות | משרד הבריאות נערך לסקר סרולוגי בקרב עובדי מערכת הבריאות

תעודת מחלים מקורונה. אילוסטרציה

משרד הבריאות וקופות החולים מתכוונים להנפיק "תעודת מחלים" מיוחדת למי שהחלים מקורונה ופיתח נוגדנים לנגיף. התעודה, שתינתן בהתבסס על תוצאות בדיקה סרולוגית מיוחדת, תאפשר למי שטס למדינה אדומה או פגש בחולה מאומת, לא להיכנס לבידוד.

על המיזם הזה דיווחה הבוקר (ה') ענבר טויזר בערוץ 12. לפי הדיווח, במסמך שהופץ אתמול על ידי משרד הבריאות הובהר שעד 15 בנובמבר יוחלט מה תכלול "תעודת המחלים" עליה יחתום רופא מקופת חולים.

פרופ' גילי רגב, מנהלת היחידה למניעה ובקרת זיהומים ב"שיבא", צוטטה בדיווח: "משרד הבריאות וקופות החולים מתכוונים להנפיק תעודת מחלים זמנית למי שיש בדמו נוגדנים. שימוש נוסף שעשוי להיעשות באמצעות התעודה - אפשרות לחזרה לפעילות במשק לאלה שבדמם נוגדנים. המעקב אחרי אנשים עם נוגדנים חיוני לפתיחת המשק. נוכל למשל לנצל זאת כדי להחזיר מורים עם נוגדנים למערכת החינוך וגם להחזיר את המסחר והשוק הפרטי".

בנוסף נערך משרד הבריאות לסקר סרולוגי בקרב עובדי מערכת הבריאות, שאמור לצאת לדרך בשבוע הבא. תינתן אפשרות לבדיקה סרולוגית גם לבני בית של חולי קורונה מאומתים שלא נמצאו חיוביים. "כרגע בדיקות סרולוגיות לא פתוחות לכלל הציבור אלא רק במסגרת סקרים למיניהם. כל המקרים המתועדים עד היום של הדבקות חוזרות, לא כוללים אנשים שנמצאו בדמם נוגדנים", הדגישה פרופ' רגב.

נושאים קשורים:  מחלימים מקורונה,  תעודת מחלים,  קופות החולים,  משרד הבריאות,  נוגדנים לקורונה,  מדינה אדומה,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
23.10.2020, 17:05

דיסטופיה. סרט מדע בדיוני בחיים.

אנונימי/ת
07.12.2020, 20:09

מעקב אחרי אלו שבעלי נוגדנים. הפרה בוטה של זכויות האדם. זכויות החולה. הפרה של החובה לזכות סודיות רפואית . אפליה בסיסית בין מי שעם נוגדנים ובלי נוגדנים. ם מי שאין לו כביכול נוגדנים לא צריך לחשוש,... הכל הזוי. לא נורמאלי. דיסטופיה פסיכוטית הזויה שגם בספרי וסרטי מדע בדיוני אין הזיה כזו. היתי מאשפזת לאיזון רפואי את כל מי שחושב על עצות אחיתופל כמו דרכונים אישורים. חולים. כיצד אנשי רפואה משתפים עם זה פעולה??????????????.שכחתם את השבוע שלכם !!!!! מה קורה פה ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????